BIOGRAPHY

12. května 2014 v 17:59 | Claire*
Nicole Houston ''Nikki'' Reed (narozena 17. května 1988) je americká filmová a televizní herečka, scénáristka, zpěvačka, skladatelka a modelka. Známou se stala v roce 2003, po vydání filmu 'Thirteen', který režírovala Catherine Hardwicke, kde byla Nikki jako spoluautor scénáře a ve kterém si zahrála hlavní roli. Nikki se objevila i v dalších několika filmech, včetně Pánů z Dogtownu nebo upíří sáze Twilight.
Nikki se narodila v západním Los Angeles v Kalifornii a je to dcera Cheryl Housten (kosmetička) a Seth Reed (scénograf). Má staršího bratra, Nathan August Reed. Její matka je italského původu a je křesťanka. S otcem se rozvedli, když byli Nikki 2 roky. Její otec je Žid. V roce 2002, když bylo Nikki 14 let, tak se odstěhovala z domu své matky a začala žít na vlastní pěst a to především v apartmánech v oblasti Los Angeles. Po úspěchu filmu 'Thirteen' se Nikki vrátila zpět do školy Alexander Hamilton High School v Los Angeles, ale opět po roce odešla. Řekla, že matky, které chodily do školy jí v době oběda obtěžovaly kvůli jejímu filmu a to byl důvod jejího odchodu. Maturitu získala přes homeschooling.
Nikki se v březnu 2011 setkala s písničkářem Paulem McDonaldem při premiéře filmu Červená Karkulka. Nikki s Paulem spolu začali chodit a dlouho potom se k sobě přestěhovali. V červnu 2011 na MTV Movie Awards byla Nikki vyfocená se zásnubním prstenem a o měsíc později Paul potvrdil jejich zásnuby v rozhovoru. Pár se vzal 16. října 2011 v Malibu, ale nyní už spolu nežijí a ani nejsou.
Nikki si je velmi blízký s jejim kolegou z Twilight ságy hercem Jacksonem Rathbonem. Dokonce je i komtrou jeho syna. Také si je velmi blízká s herečkou ze Spy Kids Alexou Vegou, která byla na Nikki svatbě za družičku.